13/08/2020

BOLU VALİSİ AHMET ÜMİT’İN “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI

14 Temmuz 2020 - 16:18
BOLU VALİSİ AHMET ÜMİT’İN “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI

Bolu Valisi Ahmet Ümit 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016 yılında anayasal düzenimizi, temel hak ve hürriyetlerimizi ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişimi karşısında başta Rabbimizin inayeti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği, aziz milletimizin ve güvenlik güçlerimizin güçlü iradesi sayesinde kazanılmış zaferin dördüncü yıldönümündeyiz.

15 Temmuz; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları ve havaalanlarını dolduran hür iradesini asla başkalarına teslim etmeyen, canını ve kanını mukaddes bildiği değerlere adamış olan, vatanını ve milletini canından aziz bilen, ölümü gözünde öldürmüş kahraman bir milletin tarihin altın sayfalarına yazdığı bir demokrasi destanıdır. 

Çanakkale ve Kurutuluş Savaşı'nda bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek cephelere koşan imanlı ve inançlı insanları olduğunu tüm dünyaya gösteren yüce milletimiz, 15 Temmuz gecesi tanklara, tüfeklere, helikopter ve uçaklardan atılan mermilere göğsünü siper ederek, istiklal ve istikbaline daima sahip çıkacağını ve bayrağımızı ilelebet daha da yükseklerde dalgalandıracağını bir kez daha göstermiştir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve aziz milletimizin fiilî ve kavlî dua ve destekleriyle ülkemizin bekâsına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz vermeyeceğiz.

Bundan sonra bize düşen görev birbirimize daha çok kenetlenmek, milli birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışarak ülkemizi daha da güçlendirmek ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaktır.

Bu vesile ile demokrasi ve milli irade mücadelesinde, vatanımızın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, çok kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bolulu hemşehrilerimin şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla kutluyor, yüreği devlet, millet, vatan, bayrak ve mukaddes değerlerimizle çarpan tüm vatandaşlarımızı hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.