26/09/2020

DEMİRCİLER GELİNCİK KADIN KOOPERATİFİNDEN ÖRNEK GENEL KURUL

5 Ağustos 2020 - 13:31
DEMİRCİLER GELİNCİK KADIN KOOPERATİFİNDEN ÖRNEK GENEL KURUL

İlimiz Merkez İlçe Demirciler Köyü’nde 28.02.2020 tarihinde kuruluşunu gerçekleştiren S.S. DEMİRCİLER GELİNCİK KADIN TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ Covid-19 Pandemi nedeniyle yapamadığı Kuruluş Genel Kurulunu 04.08.2020 tarihinde Demirciler Köyü Sosyal Tesisinde pandemi ile ilgili olarak tüm önlemleri alarak örnek bir genel kurul gerçekleştirdi.

İlimizde kurulan ve tamamı kadınlardan oluşan Demirciler Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma kooperatifi kurulur kurulmaz Doğu Marmara Kalkınma Ajansına İl Müdürlüğümüz öncülüğünde ve ortaklığında bir proje hazırlanmış, ancak projenin uygulanması için gerekli olan genel kurul kararlarını Genel Kurulların Pandemi nedeniyle ertelenmesi sebebiyle henüz yapamamışlardı. Kooperatif bu süreçte boş durmamış; Doğal ürünlerle ve temiz şartlarda hazırladıkları ürünlerini (erişte, tarhana, makarna, kozalak reçeli, gül reçeli, ahududu reçeli, vişne reçeli gibi) kadınlar günü dolayısıyla Higway Avm de açtıkları stantda ve İzzet Baysal Günlerinde açtıkları stantda Bolu halkının beğenisine sundular.

Kooperatif ilk genel kurulunu başarıyla yaptı, tamamı kadın olan 42 ortağın 30’u hazır bulundu, yönetim ve denetleme kurulları seçildi, Proje uygulanması için yönetim kuruluna yetki verildi.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;

“Doğadan ve doğal ürün portföyü ile kadınlarımızın bereketli ellerinden tüketicilerimizin beğenisine sunulan erişte, tarhana, kozalak, gül, ahududu, vişne reçeli vb. ürünleri ile Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma kooperatifimiz Kuruluş genel kurulunu başarı ile gerçekleştirmiştir. Bakanlığımızın insan odaklı çalışma prensibinin pozitif ayrımcılık kısmında yer alan kadınlarımız sergiledikleri başarı ile bizleri gururlandırmaktadır. Aile ekonomilerine büyük katkı sağlayacak üretimleri ile İlimiz üretimine de önemli bir katma değer sağlayacaktır. Üreten Bolu’nun üreten kadınlarını tebrik ediyor, başarılı, bereketli ve kazançlı işler diliyorum. Üreticilerimize, Kooperatifimize, İlimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

1 yorum yapılmış

  • Zekeriya5 Ağustos 2020 • 20:51

    Emeği geçen herkesi tebrik eder, başarılar dilerim.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.