26/09/2020

16 KIZIL GEYİK İÇİN MAHKEME KARARINI VERDİ

14 Eylül 2020 - 12:54
16 KIZIL GEYİK İÇİN MAHKEME KARARINI VERDİ

Bolu’da 16 kızıl geyiğin ihaleye çıkarılarak vurulmasına karşı açılan davada, Bolu İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Edilen bilgiye göre, Bolu’da bulunan 16 kızıl geyik, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün (DKMP), Merkez Av Komisyonu (MAK) kararları kapsamında, Türkiye genelinde 2020-2021 Av Yılı Av Turizmi Uygulama Talimatı ile avlanmasına izin verilen türler arasında yer aldı. Kararın açıklanmasının ardından biraraya gelen Bolu Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, BOLHAYKO ve BOLPATİ dernekleri ile Bolu Belediye Meclisi Hayvan Hakları Komisyonu ihalenin durdurulması için mahkemeye başvurdu.
Başvuruyu değerlendiren Bolu İdare Mahkemesi, 16 kızıl geyiğin avlanması yönünde açılan ihaleye eksik hususların giderilmesi ve delillerin toplanması için yürütmeyi durdurma kararı verdi. Kararda, “Dava konusu işlemin avlanma ihalesine ilişkin olması ve uygulanmakla etkisi tükenecek mahiyette bulunması nedeniyle, davalı idarenin savunması ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar verildi” denildi.

2 yorum yapılmış

  • VATANDAŞ16 Eylül 2020 • 09:41

    YAŞASIN ADALET. ELİT KESİMLERİN ZEVKLERİ VE 3-5 KURUŞ PARA İÇİN BU KATLİAMA ÖNCE İZİN VERENLERİ KINIYORUM. ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR BU TEMELİ SARSMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEMELİDİR DİYORUM VE İPTAL KARARINA MÜTHİŞ SEVİNİYORUM. HER YIL AYNI ŞEYİN TEKRARLANIP YİNE KATLİAMA İZİN VERİRLMEMESİNİ BEKLİYORUM.
  • VATANDAŞ16 Eylül 2020 • 09:42

    EMEĞİ GEÇEN VATANDAŞLARA VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA VERDİKLERİ ÇABADAN DOLAYI TEBRİK EDİYOR, İYİKİ VARSINIZ DİYORUM.

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.