19/01/2021

KIZILAY’DAN ORMANCILARA İLKYARDIMCI EĞİTİMİ

9 Ocak 2021 - 16:20
KIZILAY’DAN ORMANCILARA İLKYARDIMCI EĞİTİMİ

Türk Kızılay Bolu Şubesi ile Bolu Orman Bölge Müdürlüğü arasında düzenlenen program çerçevesinde personele yönelik İlk yardımcı eğitimi verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kapsamında, tehlikeli işyerlerinde her 15 çalışan için 1 ilkyardımcı bulundurulması zorunlu olan bu eğitime Bölge Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde görevli 110 personel katıldı.

İlk yardımcı eğitimi ile herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar; hayatın kurtarılması, durumun daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç, gereçle ilaçsız uygulamaların personel tarafından uygulanması amaçlandı.

İlkyardımcı eğitimi Covid-19 tedbirleri çerçevesinde hem uzaktan eğitim hem de uygulamalı olarak İlkyardım Eğitmeni Kaan Balkış tarafından verildi.

Eğitim sonunda Kızılay Bolu Şubesi Başkanı Muhsin Kınacı Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı’yı ziyaret ederek İlkyardımcı Sertifikası almaya hak kazanan personele düzenlenen törenle sertifikaları dağıtıldı.

Ayrıca, toplumsal dayanışmamızın her zamankinden daha önemli olduğu şu günlerde, ihtiyaç sahipleri için Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından önümüzdeki günlerde düzenlenecek kan bağışı kampanyası ile Kızılay’a destek verileceği belirtildi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.