19/04/2021

GEREDE'DE YAYA GEÇİTLERİNE KIRMIZI ÇİZGİ

30 Mart 2021 - 16:47
GEREDE'DE YAYA GEÇİTLERİNE KIRMIZI ÇİZGİ

İçişleri Bakanlığı’nın yaya güvenliği ve önceliği için “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması kapsamında Gerede’de de etkinlik düzenlendi.

Yayalara öncelik tanınmasına dikkat çekilen uygulama kapsamında, Gerede Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yaya geçitlerindeki beyaz renkli şeritler kırmızı renge boyadı. Yapılan etkinliğe; Gerede Kaymakamı Cengiz Ayhan, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İdari Mülki Amirler, Muhtarlar ve Öğrenciler katıldı. Etkinlikte Kaymakam Cengiz Ayhan ve Belediye Başkanı Mustafa Allar araç sürücülerini durdurarak, verilen broşürler ile bilgilendirmede bulundular.

Yapılan uygulama sonrası açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; ‘’2019 Yılında İçişleri Bakanlığımızın; Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın sloganı ile başlattığı yaya önceliği uygulamamıza İlçe Kaymakamımız Cengiz Ayhan Bey, İdari Mülki Amirlerimiz, Muhtarlarımız ve Kıymetli Öğrencilerimiz ile birlikte katıldık. Tüm emniyet ve güvenlik güçlerimize de emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım’’ dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)
 

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.