20/04/2021

SEBEN, TÜRK DÜNYASI’NDAN SANATÇI VE BESTEKÂRLARI AĞIRLIYOR

1 Nisan 2021 - 23:23
SEBEN, TÜRK DÜNYASI’NDAN SANATÇI VE BESTEKÂRLARI AĞIRLIYOR

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından 30 Mart-8 Nisan tarihleri arasında organize edilen 5. TÜRKSOY Besteciler Buluşması Bolu’nun Seben ilçesinde gerçekleştiriliyor.

Türk dünyası adına büyük önem arz eden etkinlik; TÜRKSOY Genel Sekreteri Dusen Kasainov,  Leıa İsmagılova, Lıdııa Rızvanova, Alfııa Khabırova,Turgay Erdener, Selva Erdener, Bulat İslamov gibi değerli sanatçı ve bestekarların  katılımı ile başladı. Seben Solaklar Kaya Evleri’nde çalışmalarını sürdüren sanatçı ve bestekarlar tarih ile iç içe geçmiş muhteşem tabiatın keyfini çıkartıyor.

FATİH KAVAK: TÜRK DÜNYASINDAN SANATÇILARIMIZI AĞIRLAMANIN MUTLULUĞU YAŞIYORUZ

Türk dünyasından kıymetli sanatçı ve bestekarları ağırlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Seben Belediye Başkanı Fatih Kavak, “İlçemizin güzide mekanlarından olan tarihi Solaklar Kaya Evlerimiz, bu önemli organizasyona ev sahipliği yapıyor. Seben olarak Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Rusya Federasyonuna bağlı devlet ve Özerk Cumhuriyetlerden gelen sanatçılarımızı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)
 

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.