14/06/2021

1-7 HAZİRAN “HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI” ETKİNLİĞİ

29 Mayıs 2021 - 09:51
1-7 HAZİRAN “HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI” ETKİNLİĞİ

“Hayat Boyu Öğrenme Haftası” kutlama etkinliği kapsamında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Kunuk, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkez ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kenan Öztürk, Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretmenleri Tuğba Ovalı ve Nazire Göktaş Bolu Valisi Ahmet Ümit’i Makamında ziyaret ettiler.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Kunuk ile İzzet Baysal Halk Eğitim Merkez ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Kenan Öztürk, Millî Eğitim Bakanlığı Sosyal Kültürel Etkinlikler Yönetmeliğine giren ve ülkemiz genelinde her yıl Haziran Ayı’nın ilk haftası kutlanacak olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri ile ilgili Bolu Valisi Ahmet Ümit’e bilgiler verdiler.

Bir yılı aşkın süredir devam eden koronavirüs tedbirlerinin 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren seyrine göre, ülkemiz genelinde olduğu gibi İlimizde de bu yıl “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri, Valiliğimizin öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzzet Baysal Halk Eğitim Merkez ve Akşam Sanat Okulu tarafından gerçekleştirilecektir.

“ETKİNLİK HAYIRLI OLSUN”

Bolu Valisi Ahmet Ümit “1-7 Haziran haftasında belirlenecek bir tarihte Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezinde çeşitli kurslarda görev alan usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından yaklaşık bir yıldır hazırlanan ürünlerin sergileneceği hayat boyu öğrenme haftası sergisi yapılacaktır.” dedi.

Etkinliğin, el emeği göz nuru ürünlerin vatandaşlarımızın beğenisine sunulması için bir fırsat olacağına değinen Bolu Valisi Ahmet Ümit, “ Bu yıl gerçekleştirilecek olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerine tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Yaklaşık bir yıldır kursiyerlerimiz ve usta öğreticilerimiz tarafından üretilen ürünler etkinlikler kapsamında açılacak sergi ile halkımızın beğenisine sunulacaktır. Etkinliğin hayırlı ve başarılı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)
 

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.