29/01/2022

TEKKELİLER KONAĞI YENİDEN HİZMETE AÇILIYOR

15 Aralık 2021 - 16:16
TEKKELİLER KONAĞI YENİDEN HİZMETE AÇILIYOR

Geçmişi çok eskiye dayanan tarihi özelliğini ve tabii güzelliğini maneviyatı ve kültürü ile birlikte muhafaza edebilen ender yerlerden biri olan Mudurnu’da bir süredir kapalı olan Tekkeliler Konağı yeniden hizmete giriyor.

Yaklaşık 200 yıllık bir geçmişe sahip olan Tekkeliler Konağı yeniden hizmete giriyor. İlk adının Kadılar Evi olduğu bilinen Tekkeliler Konağı bir çok aileye de ev sahipliği yapmıştır. 2004 yılında Mudurnu Belediye Başkanlığı tarafından satın alınarak restorasyonu gerçekleştirilen Tekkeliler Konağı Abant Binicilik ve Doğa Sporları Derneği tarafından yeniden faaliyete geçiriliyor.

Mudurnu ilçe merkezinde bulunan konak, klasik konak şıklığında döşenmiş 9 oda ile hizmet veriyor. Tekkeliler Konağı'nın 50 kişilik kapalı, 100 kişilik açık restoranı bulunuyor. Ücretsiz WiFi hizmeti standart olarak sunulan Tekkeliler Konağı, Mudurnu'daki Konuklar tesisteki restoranın keyfini çıkarabilir, ağaçlar altındaki açık hava da oturma ve dinlenme olanağını bulabilirler. Tesis bünyesinde ücretsiz özel otopark hizmeti mevcuttur. Tüm odalarda düz ekran kablolu TV mevcut. Odaların bazıları yoğun bir günün ardından dinlenebileceğiniz bir oturma alanına sahip. Bazı odalarda dağ, bahçe veya şehir manzaralarının keyfini çıkarabilirsiniz. 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)
 

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.