15/08/2022

VALİ ÜMİT’TEN BASIN MENSUPLARINA KAHVALTI

11 Ocak 2022 - 16:45
VALİ ÜMİT’TEN BASIN MENSUPLARINA KAHVALTI

Bolu Valisi Ahmet Ümit, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Bolu Valisi Ahmet Ümit’in ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programına, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Haluk Saygılı, İl Sağlık Müdürü Öğr. Gör. Dr. Muhammed Emin Demirkol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, İl Milli Eğitim Müdür V. İbrahim Kunuk, Bolu Gazeteciler Derneği Başkanı Bülent Velioğlu,  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Bolu Temsilcisi Hüseyin Aykan, Bağımsız Batı Karadeniz Gazeteciler Cemiyeti Derneği İl Temsilcisi İsmail Hakkı Pehlivan, gazete sahipleri ile muhabirler katıldı. 

Sayın Valimiz Ahmet Ümit günün anlam ve önemi ile ilgili basın mensuplarına yaptığı konuşmasında; “Ülkemizin ve milletimizin yerel, ulusal ve uluslararası mecralardaki gözü, kulağı, dili ve vitrini olan değerli basın mensuplarımızın, bilgiyi özel hayata saygı ve kamu yararı ekseninde, demokratik standartlara uygun, doğru ve güvenilir bir kaynağa dönüştürerek, tarafsız, eksiksiz, kişilik haklarına saygı ilkeleriyle bütünleşmiş olarak kamuoyuna sunmaları bir hak, bir sorumluluk ve aynı zamanda bu çerçevede ulvi bir hizmettir.

Bu minvalde ilimizin görünmeyen kahramanları olan siz değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Pandemi nedeni ile sınırlı sayıda katılımla maske-mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirilen programımızda bulunamayan tüm basın mensubu arkadaşlarımıza da selamlarımı iletiyor, başta görevi başında hayatını kaybedenler olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm basın mensuplarımızı rahmetle yâd ediyorum” dedi.

Basın mensuplarının zor şartlar altında kamu hizmeti yaptığına değinen Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Basın, demokratik toplumların olmazsa olmaz mesleklerindendir. Anayasal zeminde hukuki bir ortamda milletimizin emrinde ve hizmetinde, 365 gün boyunca, insani ve mesleki sorumluluk bilinciyle hareket ederek topluma kılavuzluk göreviyle yurdumuzun en ücra köşesinde bulunan vatandaşlarımızı bilgilendirmenin sorumluluğunu taşıyorsunuz. Bu çerçevede önemli bir kamu görevini üstlenmiş bulunmaktasınız. Göreve geldiğimiz zamandan bugüne kadar tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla, basın mensuplarımızla birlik ve beraberlik içerisinde kamuya hizmet ettik. Aynı şekilde 2022 yılında da çalışmalarımızı uyumlu bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.

2022 yılı için belirlenen öncelikli hedeflerden bahseden Bolu Valisi Ahmet Ümit, “2022 yılında önceliğimiz vatandaşlarımızın kamu kurum ve kuruluşlarından memnuniyet derecelerini en yükseğe taşımaktır. Vatandaşlarımızın talep ve isteklerinin etkin, süratli ve verimli bir şekilde çözüme ulaştırılması noktasında personelimizden beklentimiz de vatandaşlarımıza karşı ilgili, güler yüzlü ve müşfik şekilde hareket etmeleridir. İlimizin tanıtım faaliyetlerine 2022 yılında daha da ağırlık vererek devam edeceğiz. Çevre korumayla ilgili hiçbir şekilde taviz vermeden, kararlılıkla aldığımız tedbirleri uygulamaya devam ederek, çevreyi kirletenlere müsamaha göstermeyeceğiz. İlimizin en önemli geçim kaynaklarından olan hayvancılığın gelişmesi için çalışmalarda bulunacağız. İlimizin gelişmesi, kalkınması ve hak ettiği yerlere gelmesi için yatırımlarımızı takip edeceğiz” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programı, Bolu Valisi Ahmet Ümit’in basın mensuplarının sorularını cevaplamasının ardından sona erdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)
 

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.