29/11/2020

NACİ KESKİN DAVASI SONUÇLANDI

9 Mayıs 2014 - 00:00
NACİ KESKİN DAVASI SONUÇLANDI

İşadamı Naci Keskin'i öldürmek suçundan yargılanan Hakan Y. mahkeme tarafından ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı. Kararı duyan Yılmaz’ın ilk tepkisi; “İdam bari verseydiniz” oldu. Buna karşın Hakim de “İdam cezası olsaydı verirdik” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz yıl 8 Haziran'da vücuduna aldığı 61 bıçak darbesi ile öldürülen iş adamı Naci Keskin'in katil zanlısı Hakan Yılmaz mahkeme tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sanık mahkeme salonuna cezaevinden telekonferans sistemiyle katıldı. Daha önceki duruşmalarda olduğu gibi cinayeti yine kendisinin işlemediğini tekrarlayan Hakan Yılmaz, "Gerçek katillerin bulunmasını istiyorum" diyerek kendini savundu.

DELİLLER TEREDDÜT BIRAKMAYACAK NİTELİKTE

Maktulün Avukatı Sinan Barut, Adli Tıp raporları doğrultusunda 17'si öldürücü, 15'i savunma amaçlı ve geri kalanı cilt ve cilt altı kesiği olmak üzere 65 bıçak darbesi bulunduğunu hatırlatarak, sanığın taammüden ve canavarca işlemiş olduğu bu cinayetten ötürü en ağır cezaya çarptırılmasını istedi. Mahkeme heyeti elde edilen bütün delillerin cinayeti Hakan Yılmaz'ın işlediği yönde tereddüt bırakmayacak nitelikte olduğunu belirterek kararını açıkladı.

"İDAM OLSA VERİRDİK"

Mahkeme heyeti tarafından ağırlaştırılmış müebbet ve artı 13 yıl hapis cezasına çarptırıldığını duyan Yılmaz, önce davanın sonuçlandığına inanamadı ve daha sonra; "İdam bari verseydiniz" diyerek hakime tepki gösterdi. Buna karşın Hakim'de; "İdam cezası olsaydı verirdik" şeklinde yanıt verdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.