21/10/2020

SAHTE POLİS BİLGİSAYAR DÜKKANINDA SUÇÜSTÜ YAKALANDI

28 Mayıs 2014 - 00:00
SAHTE POLİS BİLGİSAYAR DÜKKANINDA SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Bolu’da, kendisini polis olarak tanıtıp bilgisayar dükkanından gizli kamera almak isteyen şahıs, işyeri sahibinin şüphelenmesi sonucu sahte kimliğiyle polise yakalandı.

Olay, Gölyüzü Mahallesi Şehitkani Caddesi'nde bir bilgisayar dükkanında yaşandı. Bilgisayar dükkanına gelen Ahmet Koray İ isimli şahıs, kendisinin Düzce Emniyet Müdürlüğü'nde görevli komiser yardımcısı olduğunu söyleyerek gizli kamera almak istedi. Şüpheli şahıs, alacağı kameranın ücretini veresiye ödeyeceğini söyleyince işyeri sahibi Erkan Kır şüphelendi. Şahsın kimliğini görmek isteyen dükkan sahibi, cüzdanı alarak kimliğe bakmak istedi. Bu sırada şüpheli şahıs cüzdanı Erkan Kır'ın elinden alarak dikkat dağıtmaya çalıştı. Kendisini polis olarak tanıtan şahıstan şüphelenen işyeri sahibi polisi arayarak ekip istedi. Dükkana gelen sivil polisler, şahsın eşgalini belirledikten sonra bir süre işyeri sahibinin odasında bekledi. Daha sonra şahsı odaya alarak üzerinde arama yapan ekipler, Ahmet Koray İ'nin üzerindeki kimliğin sahte olduğunu tespit ederek gözaltına aldı.
Dükkana giren şahsın ayak yapısı ve veresiye ödeme talebinden şüphelendiğini söyleyen bilgisayarcı Erkan Kır, şöyle konuştu: "Dükkana gelen bir müşterim güvenlik kamerası almak istedi. Açık hesap istedi. Emniyette çalıştığını söyledi. Ben hangi birimde olduğunu sordum. Düzce Emniyeti'nde çalıştığını söyledi. Bende buradaki polisleri tanıdığım için gelen şahsın hangi birimde olduğunu söyleyememesi üzerine şüphelendim. Emniyeti aradık arkadaşları gönderdiler. Kimliğine bakmıştım zaten kağıttan bir kimlik vardı. Sahte silah kılıfı taşıyordu. Polis arkadaşlar ifadesini aldığı zaman sahte olduğu ortaya çıktı. Normalde açık hesap almak istiyordu. 15'inde maaşımı alırım gibi laflar etti. Büyük ihtimalle dolandırıcı."
Kendisini komiser olarak tanıtan şahsın içe basık ve düz taban olmasının da şüphesini artırdığını belirten Kır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunları polis yapmadıklarını bildiğim için ondan da biraz şüphelenmiştim. Tabi emin olamıyorsunuz. Bunu da bir polis arkadaşım anlatmıştı. Düz taban ve içe basık olanları polis ve asker yapmadıklarını söylemişti. Biraz da bu bizi uyandırdı."
Olayın ardından gözaltına alınan şahsın babasının Mardin Emniyeti'nde görevli olduğu ve şahsın olaydan önce Bolu Emniyeti'ne giderek birçok polisle tanıştığı, dükkana geldiğinde de bu polisleri tanıdığını iddia ettiği ortaya çıktı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.