29/11/2020

CEP TELEFONU YERİNE 'DOLANDIRICILIK' KİTABI GÖNDERMİŞ

20 Haziran 2014 - 00:00
CEP TELEFONU YERİNE 'DOLANDIRICILIK' KİTABI GÖNDERMİŞ

İnternet ortamından sattığı ürünlerin yerine, kitap ve çeşitli malzemeler göndererek dolandırıcılık yaptığı iddia edilen bir kişi yapılan operasyon sonucunda yakalandı.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, internet ortamı üzerinde bulunan alışveriş sitelerine, cep telefonu ve bilgisayar gibi çeşitli elektronik eşyaların satış ilanını vererek, sipariş edilen ürün yerine salatalık, "Üç Kağıtçı, Çılgın Dolandırıcı, İnsanları Kandırma Sanatı ve İncelikleri" isimli kitaplar ile oyuncak telefon gibi eşyalar gönderdiği belirlenen bir kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

Yapılan ihbarları değerlendiren polis ekipleri tarafından,Abant İzzet Baysal Üniversitesinde eğitim gördüğü, biri iyi seviyede olmak üzere 4 yabancı dil bildiği ve bilgisayar programlama konusunda ileri düzeyde bilgi sahibi olduğu tespit edilen G.Ş. isimli şahsın bilişim suçları kapsamında nitelikli dolandırıcılık yaptığı tespit edildi.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucunda yaşadığı şehirden Bolu'ya gelmesi sağlanan G.Ş.Karaçayır parkında polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Emniyette verdiği ifadede, 2009 yılında kendisinin de benzer yöntemle dolandırıldığını söyleyen G.Ş., intikam almak için dolandırıcılık yöntemlerini öğrendiğini ve başta, Hakkari, Erzurum, Iğdır, Tekirdağ, Edirne, Kars, İstanbul ile Ankara olmak üzere toplam 54 ilden internet üzerinden alışveriş yapan vatandaşları dolandırdığını belirtti.

Yüzlerce kişiyi benzer yöntemlerle dolandırıldığı ve ilk belirlemelere göre 137 bin lira gelir elde ettiği tespit edilen G.Ş. emniyette yapılan işlemlerinin ardından tutuklanma talebi ile savcılığa sevk edildi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.