15/08/2020

TAVUKÇULUK SEKTÖRÜ ATIKLARI DEĞERLENDİRİLECEK

31 Ekim 2014 - 00:00
TAVUKÇULUK SEKTÖRÜ ATIKLARI DEĞERLENDİRİLECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) ve Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘Türk-Alman Biyogaz Projesi ‘kapsamında Biyogaz Konusunda Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi çalışmaları çerçevesinde 30-31 Ekim tarihlerinde Göynük Belediye Başkanlığı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği ev sahipliğinde ‘Tavukçuluk Sektörü Atıklarının Yönetiminde Biyogaz Çözümleri’ adlı panel Göynük Sünnet Gölü Doğal Yaşam Otelinde gerçekleşti.

Panele Göynük İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Göynük Belediye Başkanı-İpek Yolu Belediyeler Birliği Başkanı Kemal Kazan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Atık Yönetimi Daire Başkanı Ahmet Varır, Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Süleyman Kara, Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, Bolu İl ve İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü temsilcileri, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi M.Altunay Perendeci, biyogaz ve biyoenerji konusunda GIZ danışmanı Uzman Mr. Carsten Linnenberg ve Biyogaz Bilgi Merkezi Uzmanı Çağdaş Gönen,TURSEFF (Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı) temsilcisi Yonca Ercümen,Bolu ve Akçakoca Belediyesi ve sektör temsilcilerinin yanı sıra , ilçemizde faaliyet gösteren kanatlı kümes hayvanı yetiştiricileri katıldı.


Panelde Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. M.Altunay Perendeci,GIZ danışmanları Uzman Mr. Carsten Linnenberg ve Biyogaz Bilgi Merkezi Uzmanı Çağdaş Gönen tarafından Almanya'daki çözümleri içeren sunumlar yaparken, Bakanlık temsilcileri tarafından bölgede tavukçuluk sektöründen kaynaklanan atık problemlerinin giderilebilmesi için biyogaz uygulamaları anlatıldı. Bunun yanında, katılımcı tarafların konu ile ilgili problemleri ve beklentileri karşılıklı olarak irdelenerek, çözüm için gerekli adımların atılması amacıyla iş birliği sağlandı.

Tavukçuluk Sektörü Atıklarının Yönetiminde Biyogaz Çözümleri Panelinin 2.si 2014 yılı Kasım ayı içerisinde Bolu'da gerçekleşecek.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.