29/11/2020

YENİÇAĞA’YA İKİ YENİLİK BİRDEN

8 Aralık 2013 - 00:00
YENİÇAĞA’YA İKİ YENİLİK BİRDEN

Yeniçağa ilçesine ‘Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ kapsamında bir adet tam donanımlı ambulans verildi.

Yeniçağa ilçesine ‘Sağlıkta Dönüşüm Projesi' kapsamında bir adet tam donanımlı ambulans verildi. Törende ayrıca, Yeniçağa Halk Sağlığı Merkezinin yeni binasının ihale işlemlerinin bitirildiği kaydedilerek, yer tesliminin müteahhide Pazartesi günü yapılacağı müjdesi de verildi. Törende konuşan Bolu Valisi İbrahim Özçimen, "Bu gelişmeler vatandaşımızı merkeze koyduğumuzun bir göstergesidir. Hem ambulansımız hem de yapımı başlayacak yeni binamız Yeniçağa ilçemize hayırlı olsun" dedi.

Bolu'nun Yeniçağa ilçesine "Sağlıkta Dönüşüm Projesi" kapsamında bir adet tam donanımlı ambulans verildi. Ayrıca ilçeye yeni Halk Sağlığı Merkezi'nin temelinin atılacağının da müjdesi verildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından "Sağlıkta Dönüşüm Projesi" kapsamında Yeniçağa'ya gönderilen ambulans için ilçe sağlık ocağının önünde teslim töreni düzenlendi. Törene, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkunve Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Sağlık Müdürü Mahmut Arık, Yeniçağa Kaymakamı Osman Sayılır, Yeniçağa Belediye Başkanı Ahmet Kızıltan, sivil toplum örgütü üyeleri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende Konuşan Sağlık Müdürü Arık, Bolu geneline 2013 yılı içerisinde 9 ambulans kazandırdıklarını, bunlardan ikisinin İl Özel İdare bütçesi ile alındığını, 6'sının ise Sağlık Bakanlığı tarafından karşılandığını söyledi.

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise konuşmasına yeni ambulansın ilçeye hayırlı olması temennisinde bulundu. Yeniçağa halkına yeni Halk Sağlığı Merkezi'nin de müjdesinin veren Ercoşkun, 994 metrekare alana toplam 1 milyon 200 bin TL bedelli hizmet binasının müteahhide yer tesliminin Pazartesi günü yapılacağını söyledi. "Bizim tek işimiz hizmet etmek" diyen Bolu Milletvekili Ercoşkun, hem ambulansın hem de yeni Halk Sağlığı Merkezi'nin Yeniçağa, Bolu ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Tem otoyolu ve D-100 karayolunun Yeniçağa ilçesinden geçtiğini ve bölgede sık sık trafik kazası meydana geldiği için ilçeye tam donanımlı bir adet ambulans verdiklerini söyleyen Bolu Valisi İbrahim Özçimen ise "Tek bir insan bile olsa o insana hizmet götürmekle yükümlüyüz. Şu anda bütün ilçelerimize ambulans verildi. Sağlık hizmetlerimiz son yıllarda çok ilerledi. Bu gelişmeler, vatandaşımızı merkeze koyduğumuzun bir göstergesi. Bir insan bile bizim için çok önemli. Allah, kazadan beladan bizleri korusun. Hem ambulansımız hem de yeni yapılacak olan Halk Sağlığı Merkezimiz ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından dualar eşliğinde ilçeye verilen ambulansın anahtar ve ruhsatları Vali Özçimen tarafından yetkililere teslim edildi.

Vali İbrahim Özçimen, törene katılan vatandaşlarla da yakından ilgilenerek onlarla sohbet edip bir isteklerinin olup olmadığını sordu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.