05/12/2020

ALMAN TURİST AYAK BİLEĞİNİ KIRDI

11 Aralık 2013 - 00:00
ALMAN TURİST AYAK BİLEĞİNİ KIRDI

Bolu ilinde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle hastanelere düşme vakaları ile başvuran bir çok vatandaş oluyor.

Kar tatili için Bolu Abant'ı tercih eden Alman uyruklu turist, Martın Ewald Sımokat Abant'a tatil yapmak için gelen, kar yağışının ve buzlanmanın oldukça yoğun olmasından dolayı yürüyüş yaparken düşerek sağ ayak bileğini kırması sonucu ambulans ile Özel Çağsu Hastanesi'ne gelerek tedavi altına alındı.Özel Çağsu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Tanju Uca tarafından ayağı alçıya alınan hastanın ciddi bir durumunun olmadığını ancak bir ay boyunca alçıda kalması gerektiğini söyledi.

Buzda kayıp düşmeye bağlı olarak kırık çıkıklar ya da basit yaralanmaların yanı sıra ölümcül olabilen ağır beden travmalarının da meydana gelebileceğini belirten Ortopedi ve travmatoloji uzmanı,Uzm.Dr. Tanju Uca özellikle hava şartlarının karlı ve buzlu olduğu bu mevsimde vatandaşları çok dikkatli olmaları yönünde uyararak , ayakkabı seçiminde dikkat etmeleri gerektiğini yaşlı hastaların ise özellikle buzlanma olduğu günlerde mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları yönünde uyarıda bulundu. Sokağa çıkan vatandaşların ise hızlı yürümemelerini yavaş ve küçük adımlar ile yürümelerinin kaza ve düşme olasılığını azaltacağını belirterek atılan adımların asla kişinin omuz genişliğinizden daha büyük olmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.