13/07/2020

DOĞANAY “ARANAN OYUNCU OLMAK İSTİYORUM”

12 Aralık 2013 - 00:00
DOĞANAY “ARANAN OYUNCU OLMAK İSTİYORUM”

Boluspor Basketbol Takımının bu sezon başı kadrosuna kattığı Serhat Doğanay ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Tüm sorularımıza içtenlikle cevap veren Serhat Doğanay hedeflerini birer birer açıkladı.

1. Basketbola ne zaman ve nasıl başladın?

13 yaşındayken Mersinde başladım. Aslında basketbola başlamam tamamen tesadüf oldu. Ben İzmirliyim babamın işi gereği Çukurova'ya gittik ve çalıştığı fabrikanın efsane bir basketbol takımı vardı onları görünce basketbol oynamaya başladım.

2. Örnek aldığınız Basketbolcu var mı?

Örnek aldığım bir basketbolcu yok onun gibi oynayayım dediğim bir basketbolcu olmadı ama beğendiğim basketbolcular tabi ki var.

3. Antrenman ve maçlar dışında neler yaparsın?

Genelde evde takılıyoruz plastation oynarız bol bol onun haricinde Bolu'nun doğal güzelliklerini keşfetmeye çalışırız.

4. Basketbol dışında ilgilendiğiniz spor dalı var mı?

Ben basketbol dışında futbolu çok severim. Fanatik bir Fenerbahçe taraftarıyım vakit buldukça da Boluspor'un maçlarını takip ediyoruz. Ayrıca tenis izlemeyi ve oynamayı da severim.

5. Basketbol hayatınızdaki en büyük hedefiniz nedir?

Yakın zamanda en büyük hedefim 2. ligde en çok aranılan oyuncular arasında yer almak var. Ondan önceki hedefimiz Boluspor'u ulaşabildiği en yüksek seviyelere ulaştırmak var.

6. Takımdaki en iyi arkadaşınız kimdir?

Bu soruya cevap vermek zor ama Burak ve Ramazan ile iyi anlaşırız ayrıca Cihan hoca okuldan arkadaşım onunla arkadaşlığımız eskiye dayanıyor. Gökhan ağabeyle bütün takımın arası iyidir onun söylemeden bu soruyu geçmek yanlış olurdu.

7. Boluspor taraftarı hakkında neler düşünüyorsunuz?

Buraya gelmeden önce farklı farklı takımlarda oynamadım ama bu kadar basketbolu seven takip eden bir taraftar görmedim. Biz onlar maça gelince çok daha fazla motive oluyoruz, bundan sonrada desteklerinin devam edeceğine inanıyorum.

8. En sevdiğiniz yemek nedir?

En sevdiğim yemek diyince aklıma ilk gelen hep mantı oluyor. Mantı yemek benim vazgeçilmezlerim arasında diyebiliriz.

9. Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Bu taraftar bizim arkamızda olsun desteklerini esirgemesinler kâfi. Biz zaten eminim üzerimize düşeni yapacağız. Size de çok teşekkür ediyorum bu röportajdan dolayı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.