01/06/2020

BİZLERİ UNUTMAYIN ÇOCUKLAR

29 Mayıs 2015 - 00:00
BİZLERİ UNUTMAYIN ÇOCUKLAR

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Meslek Yüksek Okulu (BMYO) öğrencileri, 2014-2015 akademik yılı mezuniyet törenini coşkuyla gerçekleştirdi.

AİBÜ Bordo Salonunda gerçekleşen törene, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AİBÜ Rektörü Hayri Coşkun, BMYO Müdürü Hasan Lök, Boluspor Başkanı Savaş Abak, Bolu TSO eski Başkanı Emin Semercioğlu, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci yakınları katıldı. Törende konuşan AİBÜ Rektörü Hayri Coşkun şunları söyledi: "Biz geçen seneye kadar mezuniyet törenlerimizi gelen bir törenle yapmaktaydık. Ancak öğrencilerimizden gelen istek üzerine geçen yıl ve bu yıl her birimizin kendi mezuniyet töreninin kendilerinin yapmalarının daha uygun olacağını düşünerek bütün kapılarımızı açmış bulunmaktayız. bugün bu manzara karşısında çok isabetli bir iş yaptığımızı görmekteyim. bu kadar canlı ve katılımlı bir tören düzenleyen Bolu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Lök Beye teşekkür ediyorum."

HEDEFLERİNİZİ ÇOK BÜYÜK TUTUN

"Böyle bir mutluluk tablosunun bizimle paylaşan tüm ailelere teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine devam eden Coşkun; "Üniversitemizin kurulmasında büyük emek vermiş rahmetli İzzet Baysal'ı da anmadan geçmek istemiyorum. Tüm ortamı hizmete sunan milletimize de teşekkür ediyorum. Öncelikle sevgili gençler, bundan sonraki hayatınızda hedeflerinizi çok büyük tutun. Çünkü siz büyük bir tarihin, milletin evlatlarısınız. Çin İmparatorluğunu titreten ve pasifik okyanusuna kadar Sibirya'dan doğu Avrupa'ya, güney Yemen'e kadar büyük bir imparatorluğunu idare eden Bilge Han'ın ardınızda olduğunu unutmayın. ve yine diğer milletlerle bizi akraba yapan ve ortak bütün değerleri dünyaya hakim kılan Büyük Selçuklu İmparatorluğunun kurucusu Selçuk Bey'i... Anadolu topraklarını Türklere açan ve Anadolu'nun Türkleşmesini sağlayan Alparslan Han'ın ve yine bilimden, hukuktan, sosyal bilimlerden, matematikten, fenden zirve yapmış ve bir dönemi idare eden Melik Şah'ın arkanızda olduğunu unutmayınız. Osmanlı Devletini kuranların, bir dönemi kapatıp bir dönemi başlatan padişah Fatih Sultan Mehmet'in arkanızda olduğunu unutmayın. Yine bizi bu topraklardan silmek isteyen pek çok düşmanı yenen Mustafa Kemal Atatürk'ün arkanızda olduğunu unutmayın" dedi. Eren GÜNKAYA

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.