01/06/2020

Tüfekçi’yi binlerce kişi uğurladı

6 Ekim 2015 - 00:00
Tüfekçi’yi binlerce kişi uğurladı

Geçtiğimiz gün ofisinde ölü olarak bulunan Arçelik’in eski İşletme Müdürü Adnan Tüfekçi gözyaşları içinde toprağa verildi. Tüfekçi’nin cenaze namazına başta iş dünyası olmak üzere siyaset ve bürokrasiden binlerce kişi katıldı.

Geçtiğimiz gün ofisinde ölü olarak bulunan Arçelik'in eski İşletme Müdürü Adnan Tüfekçi gözyaşları içinde toprağa verildi. Tüfekçi'nin cenaze namazına başta iş dünyası olmak üzere siyaset ve bürokrasiden binlerce kişi katıldı.

Geçtiğimiz gün Hürriyet caddesi üzerinde bulunan Beyaz Saray Apartmanındaki ofisinde ölü olarak bulunan Arçelik'in esli işletme müdürü Adnan Tüfekçi toprağa verildi.

Tüfekçi için Kalıcı Konutlar Caminde ikindiden sonra cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Tüfekçi'nin ailesi ve yakınları ile Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, AK Parti İl Başkan Vekili Nurettin Doğanay, CHP İl Başkanı Kasım Karsu, CHP Bolu Milletvekili Adayları Tanju Özcan, Elfaz Temiz ve Burak Cop, Özel Çağsu ve Fatma Hatun Hastanelerinin Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir ile birlikte binlerce vatandaş katıldı.

Tüfekçinin naşı burada kılınan cenaze namazının ardından Sağlık Mahallesinde bulunan Şehitler Mezarlığına defnedildi.

-İş Dünyası cenazedeydi

Bolu'nun sevilen iş adamlarından biri olan Tüfekçi'nin cenaze namazına iş dünyası akın etti.

Yıllarca emek verdiği Arçelik'in idari kadrosu cenaze namazında hazır bulunurken onların yanı sıra çalıştığı Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanlarından ve Arçelik'e malzeme üreten fabrikası bulunan Emin Semercioğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, TSO üyesi iş adamları, Bolu Belediye Başkan yardımcısı ve Çarıkçı Trans'ın yönetim kurulu başkanı Necip Çarıkçı ile çok sayıda il adamı cenaze namazında saf tuttu.

-"Tüfekçi babalarına" son görevlerini yaptılar

Adnan Tüfekçi'nin yıllarını verdiği Arçelik Bolu pişirici Cihazlar Fabrikasının çalışanları da cenaze namazına katıldı.

Yıllarca beraber ter döktükleri Adnan Tüfekçi'ye son görevlerini yerine getirmek isteyen yüzlerce Arçelik çalışanı da Kalıcı Konutlar Caminde kılınan cenaze namazında bulundu. Arçelik çalışanları cenaze namazına fabrika tarafından kaldırılan işçi servisleri ile geldi.

-Eski bürokratlar da katıldı

Bolu'nun sevilen iş adamlarından birisi olan Tüfekçi'nin cenazesine Bolu'nun eski bürokratları da katıldı. Bolu Eski Valisi Ahmet Zahteroğulları ve emniyet eski müdürlerinden Mehmet Yazıcı'nın yanı sıra Bolu'da görev yaptığı süre içinde Tüfekçi ile ikili ilişkilerini iyi tutan çok sayıda bürokratta cenaze namazında saf tuttu.

-Ailesi ayakta duramadı

Tüfekçi'nin ailesi cenaze namazında ayakta duramadı.

Cenaze namazının kılınacağı alana gelen Adnan Tüfekçi'nin yakınları burada bir süre bekledi. Ayakta durmaya daha fazla dayanamayan Tüfekçi'nin yakınları, alana getirilen bir banka oturarak durabildi.

Diğer taraftan, Tüfekçi'nin ailesi, başta Vali Baruş olmak üzere çok sayıda bürokrat, iş adamı ve siyasetçinin taziyelerini de ceminin önüne kabul etti.

Zafer GÖDER

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.