25/10/2020

ÖZEL ÇAĞSU HASTANESİNDE UĞUR İÇİN TÖREN YAPILDI

12 Ocak 2014 - 00:00
ÖZEL ÇAĞSU HASTANESİNDE UĞUR İÇİN TÖREN YAPILDI

10 Ocak günü İzmit Derince’de trafik kazası geçiren Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir’in yeğeni Uğur Demir için Özel Çağsu Hastanesinde bir tören düzenlendi. Törene Uğur’u sevenler akın etti.

Haber: Elif SARIHAN

Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir'in yeğeni Uğur Demir İzmit'in Derince ilçesinde geçirdiği trafik kazasında 25 yaşında hayatını kaybetti. Uğur Demir yolda gördüğü bir kazaya yardım etmek için arabadan indi ve bu sırada hızla gelen TIR'ın altında kalarak hayatını kaybetti. Özel Çağsu Hastanesinde eş, dost ve sevenlerinin katılımı ile bir tören düzenlendi. Törende konuşanlarÖzel Fatma Hatun Hastanesi Ve Özel Çağsu Hastanesi Satınalma Sorumlusu da olan Uğur Demir'le ilgili olarak son veda da şunları söylediler;

Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir;

"Bugün hoş bir gün değil. Acımızı paylaşmak için memleketin her yerinden, yurt içinden yurt dışından gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Çağsu ve Fatma Hatun Hastanelerinin büyümesinde Uğur'un çok büyük emeği var. Uğur jokerdi. Uğur her şeydi. Ailemizden birini kaybettik. Ben oğlumu, her şeyimi kaybettim. Yaradan bizden daha çok seviyormuş. Mekanı cennet olsun. Böyle gençler çok zor yetişiyor. İstanbul'a bir hasta için malzeme almaya giderken yolda ki trafik kazasını görüp yardım etmek istiyor. O arada başka bir araç çarpıyor. Hayatını kaybediyor. Uğur bir görev şehididir. Kalbini kırdığı kişiler varsa haklarını helal etsinler. "

Özel Çağsu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Doktoru Op. Dr. Tanju Uca;

"Bundan iki gün önce rüyamda görsem hayra yoracağımız bir anla karşı karşıyayım. Bundan iki gün önce yine sevgili Uğur'la yaptığım konuşmalar aklımda. Yine 2 gün önce kafasını uzatıp "Abi İstanbul'a gidiyorum bir isteğin var mı?" sorusuna sen gel yeter demiştim. "Görüşürüz" deyip gitmişti. Görüşemedik. Aramızdan Uğur ayrıldı ama eminim ki başka yerde yine o sıcak kanlılığı ile arkadaşlar edinmiştir. Onları kahkahaya boğuyordur. Bizi oralardan izliyordur. Uğur'u birçok şeyle anlatmak mümkün ama ben kendi anılarımla biraz anlatacağım. Her öğlen yemekten sonra odasına geldiğimde "Büyük hocam sana hemen çay söylüyorum yoksa kahve mi söyleyeyim?" derdi. Ameliyathaneye gelirdi Uğur her şey hazır mı dediğimde "Fazlasıyla hazırız" derdi. Her zaman o güler yüzüyle ateş parçası, çalışkanlığı ile ve daha birçok şeyle anlatmak mümkün ama bundan sonra sadece anılarımızda yaşayacak. Cennet mekanı olsun, Allah rahmet eylesin. "

Özel Fatma Hatun Hastanesi Üroloji Doktoru Op. Dr. Alper Özelçi;

"Ölümün olduğu yerde daha ciddi hiçbir şey olmuyor. Sözün bittiği noktadayız. Burada hepimiz Uğur için beraberiz. Uğur küçük dev adamdı. Yaşı gereği çok gençti ama eminim birçoğumuzdan birçok yönden daha olgun bir kişiydi. Daha tecrübeli bir kişiydi. Çok yönlüydü. Şems'ten Tebrizi'den bahsederken bir başkası ile de ortopedi ameliyatlarında kullanılan protezlerin birbirinden ne üstülüğü olduğu anlatırdı. Biriyle geyik yaparken başkası ile siyaset konuşabilirdi. Bunlar bu yaşta biri için gerçekten üstün meziyetler. Çok yardımseverdi, çok güler yüzlü idi. Hiç kimseyi kırmamıştır. En büyük özelliğidir. Arkasından söylenebilecek o kadar çok şey varken üç dakikada Uğur'u anlatmaya çalışıyoruz. En büyük özelliği yardımsever oluşuydu. Bu onun son görevi oldu. Başkalarına yardım etmek isterken hayatını kaybetti. Belki de bu huzura varışın en güzel şeklidir. Allah ondan razı olsun, mekanı cennet olsun. Biz Uğur'u çok seviyorduk. Hoşçakal sevgili Uğur!"

Özel Çağsu Hastanesi Satınalma Müdürü Ertuğrul Deniz;

"Kardeş acısı çok zormuş. 8 sene önce babamı kaybettiğimde kardeş acısı yaşamayacağım diye seviniyordum. Allah onu da yaşattı. Hepimizin başı sağ olsun."

Özel Fatma Hatun Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Op. Dr. Fahrettin Yılmaz;

"Mükemmel bir arkadaşımızdı, kardeşimizdi. Onsuz bir şeyler eksik olacak. Bir tarafımız yarım kalacak. Kendisine bütün haklarımızı helal ediyoruz. Mekanı cennet olsun."

Özel Çağsu Hastanesi İşletme Müdürü Reşat Ayaz;

"Herkesin söylediği gibi anılarımız çok fazla ama ben konuşamayacağım. Keşke bu kadar sevmeseydim. Allah rahmet eylesin."

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.