01/06/2020

Kariyer basamaklarını nasıl tırmandıklarını anlattılar

26 Ocak 2016 - 00:00
Kariyer basamaklarını nasıl tırmandıklarını anlattılar

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası İl Genç Girişimciler Kurulu ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle aylık olarak düzenlenen “Gençler Girişimcilerle Buluşuyor” isimli girişimcilik eğitim seminerlerinin bir yenisi, “Sadece Düşünen Değil, Yapan Kazanır” temasıyla, çeşitli okullardan 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin katılımıyla Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yapıldı.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası İl Genç Girişimciler Kurulu ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle aylık olarak düzenlenen "Gençler Girişimcilerle Buluşuyor" isimli girişimcilik eğitim seminerlerinin bir yenisi, "Sadece Düşünen Değil, Yapan Kazanır" temasıyla, çeşitli okullardan 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin katılımıyla Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda yapıldı.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya ve Kurul üyeleri, okul yöneticileri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı girişimcilik seminerinin bu ayki kariyer söyleşilerinin ilk konukları Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Semmak Makine Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu, İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Serkan Gezgin ve Barilla Gıda Yöneticisi Mümin Çetiner oldu.

İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya'nın konuşmasıyla başlayan programda sırasıyla Barilla Gıda Yöneticisi Mümin Çetiner, İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Serkan Gezgin ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Semmak Makine Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu kendi özgeçmişlerini, girişimcilik ve kariyer süreçlerinin detaylarını öğrencilerle paylaştı. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş de bir konuşma yaparak girişimciliğin önemine vurgu yaptı.

Katılımcılar tarafından gerçekleştirilen sunumlara öğrenciler de sıkça sorular sorarak katılırken, girişimciliğin iş dünyası içindeki temel özellikleri ve dinamikleri, konuşmacıların kendi bilgi ve deneyimleri ışığında öğrencilere aktarıldı. İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya, üçüncüsü gerçekleştirilen eğitim seminerlerine öğrencilerin ilgisinin ve katılım düzeyinin günden güne arttığını ifade ederek, 2016 yılında da aylık olarak bu etkinliklerine Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle devam edeceklerini bildirdi. Haber Merkezi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.