29/11/2020

HASTALARIN GÜLER YÜZÜ İÇİN EĞİTİM ALDILAR

20 Ocak 2014 - 00:00
HASTALARIN GÜLER YÜZÜ İÇİN EĞİTİM ALDILAR

Özel Çağsu ve Özel Fatma Hatun Hastaneleri personeline Elginkan Vakfı Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi’nde konuşma ve vücut dilini doğru kullanarak, güzel ve etkileyici konuşabilmeleri için doğru ve etkili konuşma eğitimi verildi.

Haber: Elif SARIHAN

Elginkan Vakfı Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi eğitimlerine devam ediyor. Eğitim Merkezi'nde bu kez vatandaşın yanı sıra Özel Çağsu ve Fatma Hatun Hastanelerinin her kademesinden personeline ‘Doğru ve Etkili Konuşma' eğitimi verildi.

Eğitim Uzmanı Nuran Arlı 27 katılımcı ile birlikte Özel Çağsu ve Fatma Hatun Hastanesi'nden eğitime katılan 50 personele aktif olarak verdiği eğitimde; Diksiyonun tanımı, amaçları ve faydaları, Türkçe'nin, doğru, anlaşılır ve etkili konuşulması, diyafram, ses, nefes gibi konuşma organlarının geliştirilerek doğru kullanılması, yazı dilinin konuşma diline çevirilmesi ve yazma tekniğinin geliştirilmesi, vücut dili ile konuşma dilinin örtüşerek etkili anlatımının kazanılması, metin ve doğaçlama çalışmaları ile ani ve hızlı düşünülerek, doğru kararlar verilebilinmesi ve imgelem becerisinin genişlettirilerek kişisel gelişmelerinin sağlanması, topluluk karşısında hitap sanatı ile sunum tekniklerinin geliştirilerek özgüvenin kazanılması konularına değindi.

Personeli ile birlikte eğitime katılan Özel Fatma Hatun hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Demir, doğru ve etkin konuşmanın önemine değinerek, "İnsanlar bize hastalandıkları için geliyorlar. Morallerinin düşük olduğu bir dönemde onların en çok ilgiye ihtiyaçları olduğunu düşünüyoruz. İyi bir tedavi kadar onlar için güler yüz, etkili ve doğru iletişim de önemli. Böylece sağlıklarına daha çabuk kavuşacaklar. Bu yüzden personelimle birlikte bu eğitimi almayı uygun gördük. Her şey hastaların güler yüz ve sağlıkla hastanemizden ayrılmaları için" diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.