29/11/2020

BOLULU BAŞKAN ADAYLARI

20 Ocak 2014 - 00:00
BOLULU BAŞKAN ADAYLARI

30 Mart da yapılacak Yerel Yönetim Seçimleri için Ankara da Belediye Başkanlığına üç Bolulu hemşerimiz katılıyor. Belediye Başkanlığına Saadet Partisinden 2 Aday, AK Partiden bir Aday bulunuyor.

SP'DEN 2, AKP'DEN 1 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

30 Mart da yapılacak Yerel Yönetim Seçimleri için Belediye Başkanlığına Saadet Partisinden Yenimahalle Belediye Başkanlığına Abdurrahman Erdoğan ve Altındağ Belediye Başkanlığına Ali Evirgen aday. AK Partiden ise Mevcut Belediye Başkanı Veysel Tiryaki Altındağ Belediye Başkanlığına tekrar aday.

Altındağ İlçesinde Belediye Başkanlığı için iki Bolulu hemşerimiz kapışacak. İpi göğüsleyen Belediye Başkanı olacak. Biri SP den Ali Evirgen, diğeri ise AKP den Veysel Tiryaki.

AKP henüz ilçe Belediye Başkan adaylarını resmen açıklamasa da Basında ve Kulislerde Veysel Tiryaki'nin %95 aday olduğu söyleniyor.

30 Mart Yerel Seçimlerde Aday olan Bolulu Hemşerilerimiz kimlermiş? Tanıyalım

ABDURRAHMAN ERDOĞAN KİMDİR?

1979 Bolu-Gerede doğumlu. İlkokulu Mevlana ilköğretim okulunda, ortaokulu Yeşilevler Ortaokulunda, liseyi Yenimahalle Anadolu Teknik lisesinde okudu. Anadolu üniversitesi işletme fakültesini bitirdi. İkinci üniversite hakkından yararlanarak ilahiyat bölümüne kaydoldu ve okumaya devam ediyor. Eğitimci olarak görev yapmaktadır. İyi derecede Arapça, İngilizce ve Osmanlıca bilmektedir. Sivil toplum kuruluşlarında da eğitim vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Siyasi Geçmişi

Refah partisi Yenimahalle gençlik kolları, Fazilet partisi Ankara gençlik kolları, Saadet partisi Keçiören yönetim kurulu üyeliği, Saadet partisi Yenimahalle yönetim kurulu üyeliği, 2009 seçimlerinden sonra teşkilat başkanlığı görevine getirilmiş olup, belediye başkan adayı olana kadar bu görevine devam etmiştir.2009 yerel seçimlerin'de saadet partisinden Yenimahalle belediye meclis üyesi adayı olmuştur, 2011 genel seçimlerinde Saadet Partisi Yenimahalle karargâh başkanlığı yapmıştır.

VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR?

1965 Yılında Bolu Dörtdivan'da doğdu. İlk, Orta, Lise tahsilini Dörtdivan ve Gerede'de tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Kısa bir süre Maliye Bakanlığı'nda Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı'nda Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören, Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi ilçelerinde Kaymakam; Artvin ve Osmaniye İllerinde de Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kaldı. 1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde de mastır yaptı. Şu anda ise Ankara Üniversitesi'nde doktora yapıyor.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak görevini sürdürürken 2004 yılında Belediye Başkanlığı adaylığı için istifa etti. 2004 seçimlerinde Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılındaki seçimi de kazanarak ikinci kez Altındağ Belediye Başkanı oldu.

Evli ve Üç çocuk babası olup, İyi derecede İngilizce biliyor

ALİ EVİRGEN KİMDİR?

1979 yılında Bolu-Gerede'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı.1997 yılında Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Ressamlığı Öğretmenliğini bölümünü okumak için Elazığ'a gitti.2001 yılında Üniversite'den Yapı Teknik Öğretmeni Unvanı ile mezun oldu. Mezuniyet sonrası askerlik hizmetini 8 aylık kısa dönem olarak Tekirdağ'da yaptı. 2002 yılında askerlik görevi sona erdi. 2002-2005 yılları arasında bir Endüstriyel Mühendislik şirketinde çalıştı. Kırıkkale-Tüpraş ve İzmit-Tüpraş'da yenileme projelerinde yer aldı. Üniversite yıllarında tanıştığı Milli Gençlik Vakfı'nda 2003 yılında Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. 2005-2008 yılları arasında Muğla'nın Fethiye ilçesinde ikamet etti. Burada bir mimarlık bürosunda çalıştı. Ayrıca Burada Anadolu Gençlik Dergisi Fethiye Temsilciliği görevi ve Saadet Partisi Fethiye ilçe Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2008 yılında tekrar Ankara'ya döndü. Altındağ'da bir Mimarlık-Mühendislik Bürosu işletmektedir. Evli ve 1 çocuk babası olup Altındağ Karapürçek Mahallesinde ikamet etmektedir.

Siyasi Geçmişi

2008-20011 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı'nın kapatılmasıyla yerine açılan Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Başkanlık Divanı üyesi olarak görev aldı. 2011 yılında görevden ayrıldı. 2011 yılından itibaren Saadet Partisi Genel Merkez Mahalli İdareler Başkan Yardımcılığı görevi yürütüyor. Bu komisyonda, Bunun dışında "Belediye Teknik Hizmetler ve Sosyal Hizmet Organizasyonu Derneği'nde (BTH) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.