29/11/2020

AK PARTİLİ ÜYELERDEN KRİTİK SORU; 2 MİLYON LİRA NEREDE?

20 Ocak 2014 - 00:00
AK PARTİLİ ÜYELERDEN KRİTİK SORU; 2 MİLYON LİRA NEREDE?

CHP Milletvekili Tanju Özcan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın belediye bütçesinden seçim kampanyası yürüttüğünü iddia etmişti. Özcan’ın açıklamalarına cevap Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban’dan geldi. Balaban “Özcan, meclis üyesiyken kent bilgi sistemi ihalesinden buharlaşan 2 milyon lira nerededir?” diye sordu.

Haber: Elif SARIHAN

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın belediye bütçesi ile seçim kampanyaları yürüttüğü yönündeki iddialarına Ak Parti Belediye Meclis Üyelerinden Burak Balaban cevap verdi.

"ÖZCAN, AKIL VE MANTIK DIŞI YORUMLAR YAPMAKTA"

Meclis üyelerine adına açıklama yapan Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban, "Özcan'ın yalan ve iftira dolu söylemlerine alışık olduklarını ancak birlikte görev yaptıkları CHP'li Meclis Üyelerinin akla, mantığa, hukuka ve gerçeğe aykırı olduğunu bildikleri bu beyanlar karşısında suskun kaldıklarını savundu. Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "yaklaşan seçimlerin etkisi, telaşı ve seçimleri kazanamayacak olmanın paniği ile CHP milletvekili Tanju Özcan'ın nerede ise her gün Bolu Belediyesi ile ilgili yalan beyanda bulunmakta iftira atmakta, akıl ve mantık dışı yorumlar yapmakta. Bütün bu olanlara, bu meclis çatısı altında birlikte görev yaptığımız, Belediye işleyişini bildiğini düşündüğümüz yine belediyelerin tabi olduğu kanunlara vakıf olduğuna inandığımız CHP'li Belediye Meclis Üyelerinin Tanju Özcan'ın doğru olmayan, gerçeği yansıtmayan, yalan beyanları karşısında adeta dut yemiş bülbüle dönmelerini hayretle, esefle ve ibretle takip etmekteyiz"

"DEMEKKİ ÖZCAN ÇAY SIRA GİTTİ YOL SIRA GELDİ"

Balaban, belediye temsil ve ağırlama gider kaleminin nasıl ve ne şekilde kullanılacağını eski bir belediye meclis üyesi olarak Tanju Özcan'ın iyi bilmesi gerektiğine işaret ederek; "Belediye temsil ve ağırlama gider kaleminin nasıl ve ne şekilde kullanılacağını ve bu bütçeyle Belediye Başkanının şahsi seçim çalışmalarının finanse edilmesinin hukuken, en önemlisi fiilen mümkün olmadığını en iyi bu sıraları bir zamanlar işgal eden Belediye Meclis Üyeliği yapan Tanju Özcan'ın bilmesi gerekir. Hadi O bilmiyor, hiç öğrenemedi, bu sıralara çay sıra gitti yol sıra geldi, siz değerli CHP meclis üyeleri, siz de mi bilmiyorsunuz? Sayın Vekilin bu akıl almaz beyanı siyasi ahlaka, siyasi etiğe ne kadar uygun değilse, bu durum karşısında bir tek CHP Meclis Üyesinin ses çıkarmaması, sessiz kalması ağızlarını açıp tek kelam etmemeleri de siyasi ahlakla ve siyasi etikle maalesef bağdaşmamaktadır" ifadelerini kullandı.

"HAKSIZ İFTİRA İLE İLGİLİ HUKUKSAL GİRİŞİMLERDE BULUNULACAKTIR"

Seçim çalışmalarında bastırılan afişlerin ve dağıtılan hediyelerin belediye bütçesinden karşılandığı söyleminin yalan ve iftira olduğunu aktaran Balaban şöyle devam etti: Sn. Milletvekili seçim arifesinde Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz'ın seçim broşürlerini Belediye imkânları ile bastırdığı, billboardlarda Belediyenin parasını kullanarak şahsi seçim tanıtımını yaptığını daha da ileri giderek çalmadık tek kapı bırakmayan Ak Parti Kadın Kollarının seçimlerde hediye olarak verdiği kahvelerin bile Belediye bütçesinden karşılandığı iddiası tek kelimeyle yalandır ve iftiradır. Bu haksız iftira ile ilgili muhtemelen konunun muhatapları gerekli hukuksal girişimlerde bulunacaktır. Lakin Sn. Vekilin bu açıklamaları bizleri ne şaşırtmış ne de üzmüştür. Çünkü biz Bolu halkı olarak Bolu'ya tek bir çivi çakmamış aksine tüm icraatları engellemek için elinden geleni yapmış Sn. Vekilin bu yalan ve iftira dolu söylemlerine alışığız. Bizi üzen bu çatı altında birlikte görev yaptığımız CHP li Meclis Üyesi arkadaşlarımızın akla mantığa hukuka ve gerçeğe aykırı olduğunu bal gibi bildikleri bu beyanlar karşısında suskun kalmalarıdır.

"BİZİM YAPTIKLARIMIZA TANJU BEYİN VE STAJYERİNİN HAYALLERİ BİLE YETİŞEMEZ"

Şunun Saygıdeğer Bolu Halkı tarafından çok iyi bilinmesini istiyor ve buradan deklare ediyoruz Alaaddin Yılmaz'ın seçim kampanyası için Bolu Belediyesi kaynaklarından 1 kuruş bile kullanılması söz konusu olamaz ve olmayacaktır. Ucuz politikaların afakî beyanların çamur at izi kalsın siyasetinin vatandaşımızca kabul görmediği 2004 ve 2009 yerel seçimlerinden de belli olduğu gibi ortadadır. Vatandaş Ak Partili Belediyemizden bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmete devam etmesini beklemektedir. Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmazla birlikte onun ekip arkadaşları olarak 10 senede Bolu için Bolu Halkı için yaptıklarımız ortadadır. Bizim yaptıklarımıza Tanju Beyin ve stajyerinin hayalleri bile yetişemez. Tanju Bey ne yaparsa yapsın güneşi balçıkla sıvayamaz.

Tanju Bey bir tek şeyi doğru söylemiştir, bizce de Belediye imkanlarını şahsi çıkarları için kullanmak zimmetle eşdeğerdedir. Burada Tanju Beyin cevaplaması gereken konu O meclis üyesiyken kent bilgi sistemi ihalesinden buharlaşan bugünkü değeriyle 2 milyon TL eski parayla 2 trilyon TL nerededir?"

Düzenlenen basın toplantısına Ak Parti Grup Başkan Vekili Burak Balan ile birlikte 7 meclis üyesi de iştirak etti. Kazım Konak, Aytaç Eskicioğlu, Vildan Beyarslan, Haluk İnceler, Canan Akbay, İsmail Gezgin ve Basri Gökdemir'de açıklama sırasında Balaban'nın yanında yer aldı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.