30/05/2020

MİLLETÇE UTANÇ DUYDUK

Nilgün ÖZERDOĞAN

13 Ocak 2016

Hamilelerin sokağa çıkmasını ayıplamak, nişanlıların el ele tutmasını yasaklamak, kızlı erkekli oturulmasını tenkit etmek, Alevilerle evlenilmesini günah saymak gibi günümüzle bağdaşmayan onlarca acaip görüşe imza atan Diyanet, en son ki öz kızına şehvet duymayı açıklayan sözleri PES!!! dedirtti. Ben okurken utandım. İnsanlar birbirine bu açıklamaları anlatırken utandılar. Kız babaları yerin dibine geçtiler. Atatürk Türkiye'sinde şu yaşadıklarımıza bakın.

Diyanet'in Fetva Sitesine gönderilen soru ayıbın ayıbı, verilen cevap ondan iğrenç. Okurken ben sanki porno okuyormuşum gibi geldi. Koca koca sakallı herifler bakın nelerle uğraşıyorlar. Bir de demezler mi kızın 9 yaşından büyük olması gerekir. Ardından yok biz koymadık, yok komplo yapıldı gibi yalanlamalar. Açıklama yaptıkça battılar. Bu iğrenç ötesi fetvalar, ancak kudurmuş sapıklar tarafından yapılabilir. Bakalım daha neler göreceğiz?

Bu ruh hastaları yüzünden Dünya'ya da rezil oluyoruz. Yabancı basında hakkımızda ne karikatürler, ne yazılar yazıyorlar. Bu yobazların sözlerine bakıp Türkleri de sapık sanacaklar. Bu insanları bir denetleyen, engel olan kimse yok mudur?

Atatürk boşu boşuna,

"Bizi yanlış yola sevkeden habisler, biliniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşlerdir. Saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldatagelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz, görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden yıpratan kötülükler hep din kılıfı altında küfür ve alçaklıktan gelmiştir. Onlar her hayırlı davranışı dinle karşılarlar, halbuki hamdolsun hepimiz müslümanız, hepimiz dindarız, artık bizim dinin gereklerini, dinin yasaklarını öğrenmek için şundan bundan derse ve akıl hocalığına ihtiyacımız yoktur. Analarımızın babalarımızın kucaklarında verdikleri dersler bile bizim dinimizin esaslarını anlatmaya kâfidir... Bilhassa bizim dinimiz için herkesin elinde bir ölçü vardır. Bu ölçü ile hangi şeyin dine uygun olup olmadığını kolayca takdir edebilirsiniz. Hangi şey ki akla, mantığa, ulusun yararına, İslâmlığın yararına uygunsa, hiç kimseye sormayın, o şey dindir. Eğer bizim dinimiz akla, mantığa uygun bir din olmasaydı, kusursuz olmazdı, dinlerin sonuncusu olmazdı .

Efendiler ve ey ulus biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler ülkesi olamaz.En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır"

dememiştir.

Bu kafalar İslam Dünyasında öyle çok ki, birkaç yıl önce Mısır'da ölen eşiyle 8 saat içinde cinsel ilişkiye girilebilir şeklinde kanun teklifi verilmişti. Arap hocalar ikide bir 5 yaşında kızla evlenilebilir demiyorlar. IŞİD denen caniler topluluğunun 5 yaşındaki kızları alıp götürdüklerini duydukça, okudukça midemiz kalkıyor. Arap ülkelerinde küçük kızlarla evlenmek zaten bir gelenek. Bizimkiler bunları boşu boşuna yalanlamasınlar. Onları savunmak için, bu ülkelerde güya kızlar erken ergen oluyorlarmış da o yüzden erken evlenmeleri normalmiş. Araplar bunları saklamıyorlar, zaten yapıyorlar. Bizimkiler onları aklamak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Arap ülkeleri tüm düzenlerini şehvet üzerine kurdukları için 4 kadın alabiliyorlar, küçük kızlarla evlenebiliyorlar. Kadınların zaten eşyadan farkı yok. Şimdi bir de bizim vergilerimizle yayın yapan TRT de yaşlı başlı adamlar, sanki başka konuşacak konu kalmamış gibi, kızlar adet görünce namahrem olurmuş, kafasını örtmeliymiş gibi çağımızla bağdaşmayan açıklamaları saatlerce televizyonda konuşuyorlar.

Küçükken bizi okullar tatil olunca camiye gönderirlerdi. 7-8 yaşındaydım o zaman. Hiç unutmuyorum, cami hocası bize cünüp, cenabet gibi şeyleri öğretti. Dünyadan haberim yok, ömrümde bu lafları duymamışım, şaşmış kalmıştım. Bizden büyük erkek çocuklar da bize bakıp bakıp kıs kıs yüzlerini kapatarak gülmüşlerdi. Bu yaştaki çocuklara bunlar öğretilir mi? Zamanı gelince nasıl olsa öğreniyor insanlar. Şimdi nerede sakallı cüppeli bir adam görsem hemen aklıma bunlar geliyor. Hüseyin Üzmez gibi kaç tane hocanın küçük kızlara nasıl musallat olduklarını duymadık mı bu ülkede? Mahkemelere bile düştüler utanmadan, bunlar daha basına sızanlar. Daha geçen gün Kur'an kursundaki erkek çocuklara tecavüz edildiği basına çıktı. Ortaya çıkmayan nice iğrençlikler var daha.

Diyanetin görevi, erkeklerin belden aşağı zevklerini dizayn etmek midir? Neden yalan söylememek, hırsızlık yapmamak, yardıma muhtaçları korumak, dürüst olmak, çok çalışmak gibi güzel ahlak konularını anlatmıyorlar. Önce dindeki hurafeleri temizlesinler. Bu insanların cennet hayalleri bile sapıkça, iri gözlü huriler, göğsü tomurcuklanmamış kızlar gibi ipe sapa gelmez sözler. Üstelik bir iki tane huri değil, yüzlerce, binlerce huri. Geçenlerde böyle bir sapık hoca cennette 24.500 huri verileceğini anlatıyordu. Allah gözünüzü doyursun. Dikkat ederseniz bütün cennetteki hayaller bile erkekler üzerine. Bu dünya zaten erkeklerin dünyası onu anladık da, öteki dünya da öyle. Biz kadınlar zaten yanmışız.

Bu gidişe birilerinin dur demesi gerekmiyor mu? Sivil toplum kuruluşları, muhalefet neredeler? Din adına yapılan bu çürümüşlük ve kokuşmuşluk aldı başını gidiyor. Ben şahsen bu olanlardan çok utanıyorum.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarın diğer yazıları