30/05/2020

TEK YOL ATATÜRK’ÜN YOLU

Nilgün ÖZERDOĞAN

Nilgün ÖZERDOĞAN
10 Ağustos 2016

         Başımıza gelen bunca felaketin sebebi, ülkemizi yönetenlerin, Atatürk’ün yolundan ayrılmasıdır. Ne yazık ki ülkemizin başına ne geldiyse din istismarı yapan iki yüzlü ve gerici yobazlardan geldi. Bunlar Kurtuluş Savası’nda da “Din elden gidiyor.” diyerek Yunanlılarla, Ermenilerle işbirliği yapan hainlerin torunları. Bunlar düşman da beter. En azından düşmanınızı bilirsiniz, ona göre tavır alır, ona göre tedbir alırsınız. Bunlarsa gizlice arkadan vuran vatan hainleri.

        İçimizdeki hainler, sinsi sinsi vatanı bölmek ve parçalamak için devletin her kademesine yuvalandılar. Bu hainlere destek olanlar; vatanseverlere, Atatürk’çülere ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeline tuzak kurmuşlar, kumpaslarla hapislere atmışlardı. Yerlerine de kendi adamlarını yerleştirmişlerdi. Birileri de çıkıp “Türkiye bağırsaklarını temizliyor.” demişti.  Aslında, asıl şimdi Türkiye gerçekten bağırsaklarını temizliyor. Her taraftan yalanla, dolanla, hırsızlıkla, iftiralarla karartılan hayatları, yapılan pislikleri görüyoruz ve hayretten hayrete düşüyoruz. Biz bunların bir kısmını biliyorduk, duyuyorduk, gizli planlarının olduğunu hissediyorduk. Ancak bunlar devede kulakmış. Türkiye tamamen sarılmış ve kuşatılmış da, kimsenin haberi olmamış.

          Atatürk bu günleri görmüş ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini yazmış. Her satırı bugüne tıpa tıp uyuyor. Tüm dünyanın hayran olduğu ve örnek aldığı Atatürk’ümüze geçmişte neler söylediler, neler… Ayyaş bile dediler. Şimdi ben bu yüzden yönetenlerin Atatürk’e sarılmalarını pek samimi bulmuyorum. Türkiye’de Atatürk’süz hiçbir şey olamaz. Darbeciler bile Atatürk görünümlü kalkışma yaptılar. İlk anda tepki çekmemek, halkı yatıştırmak için TRT’den yapılan darbe bildirisinde “Yüce Atamız” dediler. Saatler ilerleyince bir de baktık ki tamamen düşmanca bir kalkışma.

            Alınları secdeye değiyor diye, sanki kendi ceplerinden veriyormuş gibi devletin tüm imkanları bunlara verildi. Türk milletinin vergileri ile yaratılan imkanlar, bu Cumhuriyet düşmanlarınca, Cumhuriyet’imizin temellerini oymak için sonuna kadar kullanıldı. Kimbilir daha ne rezaletler ortaya dökülecek. İki kadeh rakı içiyor diye yerden yere vurulan Ata’mız, o yokluk şartlarında ne mucizeler yaratmış. Bugün yoktan var edilen Türkiye Cumhuriyeti bir yıldız gibi parlıyorsa Yüce Ata’mız sayesindedir. Atatürk olmasaydı, Afganistan ve Suriye’den farkımız olmazdı herhalde.

                 Aşağıdaki yazıyı bir ortaokul öğrencisi, okulun duvar gazetesine yazmış. Ta 22.02.2010 yılında okuduğum bu yazıyı çok beğenmiş ve saklamıştım. Şimdi tam zamanı geldi, bu inanılmaz güzel ve farklı bir bakış açısını içeren yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Bu güzel yazıyı yazan çocuğun adını da bulamadım.  Yazanın ellerine sağlık diyorum.

        “Bu ülkede yaşayan her insanın bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan:

                                                      ATATÜRK

         Gençliğinde kot pantolon giyememiş.

         Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kıran bir sinema filmine gidememiş…

          Padişah O’na Trablusgarp Cephesi’nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin,

          First class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş…

         Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej eşliğinde Mercedeslerle gezememiş Anadolu’yu…

         Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basan ayağında spor ayakkabısı, ya da kovboy çizmesi yokmuş…

          Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş…

          Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları İzmir’den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar…

           Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş!

            Atatürk için üzülüyorum. Dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden,

            İsmet Paşa için Safiye Ayla’dan bir istek parçası isteyemeden gitti…

            Lozan Zaferi’nden sonra veya Cumhuriyet’in ilanından sonra arabaya atlayıp,

            Sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı.

            Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı.

            Atatürk’e acıyorum…

            Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir dönemde dünyaya gel,

            Sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini getir. Aaaah ah…

            Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip içip, rock yapmak,

            Babasının mercedesini alıp şöyle bir Emirgan turu çekmek dururken…

            Bunları yapmadı Atatürk…

            Keyif çatmadı…

            Tüm hayatını ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı…

             ONUN İÇİN BÜYÜK ADAMDI ATATÜRK, HER FIRSAT ELİNDE VARDI.

             O İSE SADECE BU MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞINI İSTEDİ.

              BÜTÜN SUÇU 2 KADEH RAKI İÇMEKTİ, O KADAR…”

2 yorum yapılmış

  • ENVERGULCAN10 Ağustos 2016 • 22:26

    SAYGIDEGER MUDURUMUZ. KOSE YAZINIZI DIKKATLICE OKUDUM. SIZLERI KUTLUYOR, GORUSLERINIZE AYNEN KATILIYORUM. BUGUNLERI AZIZ ATAMIZ SAGLIGINDA DILE GETIRMISTIR.O BIZLER ICIN ORNEK OLMUSTUR. ALLAH RAZI OLSUN. MEKANI CENNET OLSUN INSAALLAH, AMIN. SAYGILARIMIZLA. ENVER GULCAN EM. OR. YUK. MUH. BOLU.
  • ENVERGLCAN-EMORYMH-BOLU12 Kasım 2016 • 19:33

    MEMLEKETİM BOLU GAZETESİNİN KÖŞE YAZARLARINDAN,SAYGIDEĞER NİLGÜN ÖZERDOGAN HANIMEFENDİ KARDEŞİM.ÖNCELİKLE,HEM BANKA MÜDÜRLÜĞÜ,HEM KÖŞE YAZARLIĞI,HEMDE MUSİKİ ÇALIŞMALARINI LAYIKI İLE YERİNE GETİRDİĞİNİZ İÇİN ,SİZLERİ TEBRİK EDİYORUM.BİR BOLU EVLADI OLARAK SİZLERLE ONUR DUYUYORUZ.BAŞARILARINIZIN DAİM OLMASI TEMENNİLERİ ,SEVGİLİ EŞİNİZ,EVLATLARINIZ,DOSTLARINIZ,SEVDİKLERİNİZLE BERABER,SAĞLIKLI,MUL HUZURLU BİR YAŞAM DİLERİZ. ATATÜRK E DİL

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarın diğer yazıları