04/06/2020

BASİT BİR TRAJEDİ

Şükran NAMDAR

Şükran NAMDAR
31 Mart 2017

Trafik polisi ne işe yarar?

Polis ne işe yarar?

İnsanlık nedir, neyi gerektirir?

Dün akşam üzeri oğlumu okuldan aldım arabayla eve dönüyorum. Işıklarda durduğumda arabanın sol ön tarafından dumanlar çıktığını gördük. Ne olduğuna anlam veremedik, -zira ben arabayı sadece kullanabilenlerdenim- . Arabayı durdurup ön kaputu açtım, görünürde hiçbir şey yoktu ve durduktan sonra duman da kesilmişti.  Işıklı kavşakta hala durmakta iken eşimi aradım, durumu anlattım. Doğal olarak anlamadı o da; ama sanayiye gidip ustayı alıp geleceğini söyledi. Hava güzeldi, dörtlüleri yakıp Oğlum Hazar ile birlikte indik arabadan. Yaklaşık 20 dakika bekledik. Bu süre içerisinde, ışıklarda, 2 dakikada bir kırmızı yandığında birçok araç duruyor, içindekiler, bize camdan bakıp geçiyorlardı. Geçen arabalardan üçü trafik polisi olmak üzere, dört tanesi de polis aracıydı. Bir güzel bakıp geçtiler yani.  Bakıp geçen polisler dahil, bir araç bile durup, yardım etmeyi bırakın, "geçmiş olsun" dahi demedi. Sadece, bir 81 plakalı araç, durdu, içinden bir erkek indi, geldi aracın her yerini kontrol etti, anlamayınca, "bir şeye ihtiyacınız var mı, nasıl yardımcı olabilirim ?" diye sordu. Ben teşekkür ettim, eşimin gelmekte olduğunu söyledim. "Tamam" deyip gitti. 20 dakika kadar sonra eşim ve bir arkadaşı, yanlarında usta ile geldiler. Usta geldikten sonrası malum. Sanayiye gidildi, bir süre sonra da sorun çözüldü.

Sevgili polis arkadaşlar ve sevgili halkım

Bomba yüklü bir araç olabilirdi bu araç; ya da başka tehlikelerle dolu olabilirdi.

Ya da, sorun saatlerce çözülemeyebilirdi; ben bu ile yabancı biri olabilirdim, param olmayabilirdi, çocuğumla orada mahzur kalmış olabilirdik….

Olasılıkları varın siz uzatın.  

Durum çok basit, ama çok trajik!

Hani Türk yardımseverliği, hani Türk dostluğu, hani Türk insanlığı, Ne hale gelmişiz farkında mısınız?…

Yazıklar olsun! ,

Ve bu sabah "herkes kandil kutluyor" dün yaşananlardan sonra, bu sahte sevgi seli, çok komik geldi bana. İnsanlıktan uzak yaşayan, yapmacık ve sadece gününü kurtarmaya çalışan bir Türkiye. Dini ve ahlaki değerlerini unutmuş bir Türkiye. Uyuşmuş, sadece denileni yapan bir Türkiye. İçten sevgi ve karşılıksız yardım duyguları köreltilmiş bir Türkiye Kandilin kutlu olsun.

Birbirimizin kandilini kutlamak acaba, bu noktadan sonra ne ifade ediyor?

SEVGİYLE

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Yazarın diğer yazıları